Obóz rowerowy 2017

Termin: od 21.08.2017 do 25.08.2017

PLAN OBOZU:

PN 21.08.2017 r.zbiórka o godz. 8:00 pod gimnazjum w Brennej. W tym dniu przyjeżdżamy lub przywozimy rowery. Dzieci zabierają plecaki z kanapką i butelką wody + drugi plecaczek z ubraniem na przebranie (+ na wieczór softshell/polar), ręcznikiem i przyborami na drugi dzień. Dzieci młodsze jadą lub idą do stadniny koni Hucuł, starsi jadą na rowerach na Błatnią. Starsi mają zapewniony obiad na górze, a młodsi w ośrodku Hucuł. Ok. 17:00 animacje i zabawy poprowadzi Szymon potem kolacja, ognisko i miłe spotkanie integracyjne na które zapraszamy także rodziców. Na Ranczo Błatnia będziemy mieć zapewnioną pościel, więc zbędnych rzeczy nie zabieramy.

WT 22.08.2017 r. – ok. 10:00 młodsi piesze zejście z Błatniej po drodze zabawa w podchody, starsi wyjazd na Klimczok i zjazd na rowerach do Koziej Zagrody na obiad + zajęcia sportowe w centrum. Odbiór dzieci o 16:00 spod gimnazjum w Brennej.

ŚR 23.08.2017 r. – zbiórka o godz. 8:00 pod gimnazjum w Brennej. W tym dniu jedziemy na rowerach do Chlebowej Chaty potem kierujemy się do Dworu u Kossaków w między czasie pizza. Po warsztatach w drodze powrotnej do Brennej jakiś meczyk. Odbiór dzieci o 16:00 spod gimnazjum w Brennej. Proszę by dzieci miały softschell lub kurtkę przeciwdeszczową.

CZ 24.08.2017 r. – zbiórka o godz. 8:00 pod gimnazjum w Brennej. W tym dniu jedziemy na rowerach do Gazdy w Leśnicy na obiad, kolację i nocleg (pod namiotami). Dzieci zabierają plecaki z kanapką i butelką wody + drugi plecaczek z ubraniem na przebranie (+ na wieczór softshell/polar), ręcznikiem i przyborami na drugi dzień + stroje kąpielowe na basen, namiot, karimata, śpiwór. Dzieci młodsze jadą łagodniejszą trasą, starsi górami na rowerach. W planach mamy: zajęcia z policjantem, krótka wycieczka na Telesforówkę, ponownie zwiedzimy gospodarstwo, trochę zabaw i gier, wieczorny pokaz ognia. Kto z rodziców ma ochotę spędzić popołudnie i noc z nami to serdecznie zapraszamy – trzeba zapewnić sobie nocleg pod namiotem i opłacić wyżywienie.

PT 25.08.2017 r. – ok. 10:00  zjazd na rowerach do Doliny Leśnicy na basen, sauna, jacuzzi, obiad, zakończenie obozu, zjazd na rowerach do gimnazjum. Odbiór dzieci o 15:00

Dzieci można wyposażyć w max. 10 zł na dzień. Obowiązkowo mają posiadać: sprawdzony rower przez rodzica/serwis (nasmarowane zębatki, łańcuch), wyregulowane przerzutki, sprawne hamulce, kaski rowerowe.

Dodatkowe plecaki z ubraniami, śpiwory, karimaty i namioty zostaną wywiezione samochodami tak by nie obciążać dzieci zbędnymi tobołkami.

INFORMACJE:

W tym roku proponujemy obóz rowerowy pt. „z nami aktywniej” który odbędzie się w Brennej. Nie zabraknie wędrówek górskich, jazdy na rowerze oraz zabaw, gier i konkurencji. Dla wszystkich uczestników mamy pamiątkowe koszulki.