Misja, wizje, wartości

Treningi:

Celem i przewodnią dyscypliną sportu w klubie jest nauka jazdy na nartach. Chcemy nauczyć dzieci aktywnego spędzania czasu w zimę, a także rywalizacji podczas zawodów. Dzieci są szkolone przez profesjonalistów w dziedzinie narciarstwa alpejskiego (slalom gigant). W początkowej fazie nauczania koncentrujemy się na technice jazdy, a jednocześnie oswajamy maluchy z tyczkami i skrętami gigantowymi.

Korzystając z położenia geograficznego Brennej przede wszystkim z otaczających gór, chcemy, by dzieci obcowały z przyrodą i czerpały radość z narciarstwa, które z czasem przerodzi się w pasję i być może dla niektórych wyznaczy cel życia oraz realizację samych siebie.

Mistrzów świata z „naszych dzieci” nie zrobimy, ale z pewnością nauczymy dobrej techniki i będziemy zachęcać do dalszego rozwoju, by w przyszłości one mogły szkolić kolejne pokolenia.

 

Treningi odbywają się w zależności od sezonu i warunków pogodowych – szczegółowo w  Plan treningów UKSu

 

Trenerzy:

 • Rafał Kałuża – narciarstwo alpejskie, treningi ogólnorozwojowe, rolki, rowery
 • Mateusz Katana – narciarstwo alpejskie, treningi ogólnorozwojowe, rowery
 • Ziemowit Makuch – tenis ziemny
 • Joachim Gemza – tenis ziemny
 • Tomasz Dybczyński – lekkoatletyka (biegi, maratony)
 • Tomasz Kwiecień – rolki
 • Krzysztof Bury – nauka pływania

 

 

„ … najlepszym funduszem emerytalnym jest inwestycja we własne dzieci”

 

 

Uczniowski Klub Sportowy Brenna – Górki zaprasza: szkoły, zakłady pracy, grupy przyjaciół do skorzystania z oferty w zakresie organizacji zawodów narciarskich w slalomie gigancie.

Posiadamy profesjonalny sprzęt Tag Heuer  oraz przeszkoloną kadrę do obsługi zawodów w narciarstwie alpejskim. Jesteśmy w stanie profesjonalnie przygotować i przeprowadzić zawody w slalomie gigancie dla kilkuset osób. Zawody organizujemy głównie na stoku Borynia w Brennej Węgierski, gdzie posiadamy bazę szkoleniową wraz z zapleczem gastronomicznym. Na życzenie klienta dojedziemy w inne, dogodne miejsce.

Z naszych usług skorzystali dotychczas m.in.:

 • Telekomunikacja Polska SA,
 • Śląski Związek Narciarski,
 • Polski Związek Skibobowy,
 • Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie,
 • MOSIR Pszczyna,
 • MOSIR Rybnik,
 • OPKIS Brenna,
 • szkoły publiczne z różnych miejscowości województwa śląskiego
 • różne kopalnie śląskie

Zapewniamy konkurencyjne ceny i najlepszą w Beskidach obsługę zawodów narciarskich.