O klubie

UKS BRENNA – GÓRKI powstał 20 kwietnia 2002 r. Tego dnia odbyło się zebranie założycielskie UKS-u. Został uchwalony statut klubu oraz wybrane zostały jego władze.

AKTUALNY Statut UKS Brenna-Górki z dnia 27.04.2017 r.

Statut UKS Brenna-Górki z dn. 10.06.2009 r.

W sierpniu 2002 r. UKS został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. Założycielami klubu są Zygmunt Greń, Ryszard Greń, Violetta Iskrzycka.

• Od 2007 r. organizacja zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000271178
  • Klub utrzymuje się ze składek członków, dotacji, darowizn oraz z własnej działalności gospodarczej.
  • Od 2014 r. klub rozszerzył swoją działalność sportową o nową dyscyplinę lekkoatletyczną – sekcja biegowa.
  • UKS tworzą: sekcja narciarstwa alpejskiego 23 dzieci, sekcja lekkoatletyczna 12 dzieci i oczywiście rodzice.

UKS Brenna Górki prowadzi całoroczne szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie:

• narciarstwa alpejskiego,
  • tenisa ziemnego,
  • nauki pływania,
  • wspinaczka górska,
  • zajęcia ogólnorozwojowe,
  • rolki i łyżwy, INLINE ALPINE
  • lekkoatletyka: biegi, maratony

uks@brenna.pl

UKS Brenna – Górki posiada profesjonalny sprzęt do przygotowania i obsługi zawodów narciarskich w zakresie Narciarstwa Alpejskiego oraz Inline Alpine. Organizujemy zawody dla firm, szkół i innych organizacji.